ПРОДАВНИЦИ ГТЦ!

Ресторан Амика нуди медитерански и домашни специјалитети за сечиј вкус. Уживајте во инвентивни идеи за појадок, ручек или вечера (со четири јадења) во елегантен ентериер опкружен со прекрасен панорамски поглед.
Амика се наоѓа во срцето на Скопје, со поглед на кејот на реката Вардар и е ваш совршен избор за уживање во уникатно гастрономско искуство. Пробајте ги и нашите „боженствени десерти“, како што често велат нашите гости. Флексибилниот простор нé прави популарно место за приватни забави и прослави до 80 гости. Уживајте во семеен амбиент надополнет со одличен избор на вкусни специјалитети по пристапни цени

Амика

Телефон

02/ 3113 488

Работно време

09:00 – 21:00

Локација

Кат 1, секција 6А

Сподели со пријателите

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on skype
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Amica